Memory for printer Lexmark MS812de
The RAM memory expands the memory capacity of Lexmark MS812de by 2GB. An expansion of the memory of your LexmarkMS812de accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory has 204 Pin DIMM and works with a voltage of 1,35 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1333MHz |
| JEDEC standard | PC3L-10600S |
| Rank | 1Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 204 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | printer memory |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lexmark |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | Lexmark Laser |
| Device series | Laser MS810 series |
| Device name | MS812de |
| Manufacturer Reference No. | 57X9012, DDR3x32 |
| Memory ex works | 512MB non removable |
| Maximum memory | 2,5GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP129582 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4055069150469 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lexmark MS812de |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lexmark MS812de
Login