Printer memory suitable for Lexmark MS812dtn
2GB memory for Lexmark MS812dtn. An expansion of the memory of your LexmarkMS812dtn accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory has 204 Pin DIMM and works with a voltage of 1,35 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your printer upgraded safely.Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1333MHz |
| JEDEC standard | PC3L-10600S |
| Rank | 1Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 204 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | printer memory |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lexmark |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | Lexmark Laser |
| Device series | Laser MS810 series |
| Device name | MS812dtn |
| Manufacturer Reference No. | 57X9012, DDR3x32 |
| Memory ex works | 512MB non removable |
| Maximum memory | 2,5GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP129594 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4055069150513 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lexmark MS812dtn |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lexmark MS812dtn
Login