Computer memory QNAP TS-431XU-RP-2G
Expand the memory of your QNAP TS-431XU-RP-2G by 2GB. The memory has 204 Pin DIMM and works with a voltage of 1,35 volt. This memory is 100% compatible to QNAP TS-431XU-RP-2G.Computer memory configuration TS-431XU-RP-2G
Der Einsatz verschiedener Ram Größen in den Steckplätzen ist möglich. Der schnelle Dual Channel Mode Betrieb wird bei der paarweisen Installation der memory optimal supports.
Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1600MHz |
| JEDEC standard | PC3L-12800S |
| Rank | 1Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 204 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | QNAP |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | QNAP NAS TS |
| Device series | NAS TS TS-x31XU series |
| Device name | TS-431XU-RP-2G |
| Memory ex works | 2GB (1x2GB) |
| Maximum memory | 16GB |
| Memory Slots | 2 |
Order info
| Item number | SP232831 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369006430 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with QNAP TS-431XU-RP-2G |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about QNAP TS-431XU-RP-2G
Login