Computer memory QNAP TS-869L
2GB memory for QNAP TS-869L. The memory module has 204 Pin DIMM and a voltage of 1,5 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1333MHz |
| JEDEC standard | PC3-10600S |
| Rank | 1Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 204 Pin DIMM |
| Voltage | 1,5 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | QNAP |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | QNAP NAS TS |
| Device series | NAS TS TS-x69L series |
| Device name | TS-869L |
| Manufacturer Reference No. | RAM-2GDR3-SO-1333 |
| Maximum memory | 3GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP129297 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4055069148275 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with QNAP TS-869L |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about QNAP TS-869L
Login