Computer memory TerraMaster F5-220
The RAM memory expands the memory capacity of TerraMaster F5-220 by 2GB. The memory module has 204 Pin DIMM and a voltage of 1,35 volt. This memory suits perfectly to your TerraMaster storage/NAS storage/NAS.
Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1333MHz |
| JEDEC standard | PC3L-10600S |
| Rank | 1Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 204 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | TerraMaster |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | TerraMaster storage/NAS |
| Device series | storage/NAS F5 series |
| Device name | F5-220 |
| Memory ex works | 2GB (1x2GB) |
| Maximum memory | 32GB / 4GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
Order info
| Item number | SP300484 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369632066 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with TerraMaster F5-220 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about TerraMaster F5-220
Login