Computer memory HP All-in-One 24-ck0102ng
32GB memory for HP All-in-One 24-ck0102ng. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.Information on memory configuration
The following technical specifications should be considered in advance:
- Im Gerät können non ECC or ECC (Error-Correction-Code) RAM-memory installiert werden. Memory with der Description ECC besitzen eine Fehlerkorrektur.
- Non ECC memory modules cannot be used together with ECC memories.
- If a memory expansion is to be made with the already existing RAM memories, it must be checked which memory technology (non ECC / ECC) is already existing in the system.
- The system supports non ECC SO-DIMM or ECC SO-DIMM. Memory modules with identifier ECC have an error correction (error correction code).
- Non ECC memory modules cannot be used together with ECC memories.
- If a memory expansion is to be made with the already existing RAM modules, it must be checked which memory technology (non ECC / ECC) is already installed in the system.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | HP All-in-One desktop |
| Device series | All-in-One desktop 24-ck0100 series |
| Device name | All-in-One 24-ck0102ng |
| Memory ex works | 8GB (1x8GB) |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
Order info
| Item number | SP453724 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488171161 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP All-in-One 24-ck0102ng |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP All-in-One 24-ck0102ng
Login