Memory for laptop HP Spectre x360 15-ch004ng
32GB memory for HP Spectre x360 15-ch004ng. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your laptop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | HP Spectre x360 |
| Device series | Spectre x360 15-ch000 series |
| Device name | Spectre x360 15-ch004ng |
| Memory ex works | 16GB (2x8GB) |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | System manufacturer-Nr: 3DM23EA |
Order info
| Item number | SP326177 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369892675 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP Spectre x360 15-ch004ng |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP Spectre x360 15-ch004ng
Login