Computer memory HP ZBook 15 G7 (i5/i7/i9 Prozessor)
The memory increases the RAM memory of HP ZBook 15 G7 (i5/i7/i9 Prozessor) by 32GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2933MHz |
| JEDEC standard | PC4-23400S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Workstation |
| Device family | HP ZBook |
| Device series | ZBook G7 series |
| Device name | ZBook 15 G7 (i5/i7/i9 Prozessor) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | ZB15G7 i7-10850H (309S4UC), ZB15G7 i7-10850H (309U0EC), ZB15G7 i9-10885H (309V6EC), ZB15G7 i7-10850H (30B26EC), ZB15G7 i9-10885H (30D12US), ZB15G7 i7-10850H (307L6UP), ZB15G7 i9-10885H (307M2UC), ZB15G7 i9-10885H (308D6UC), ZB15G7 i7-10850H (308G9EC), ZB15G7 i7-10850H (308L1UC), ZB15G7 i7-10850H (308Z9EC), ZB15G7 i7-10850H (303M5PC), ZB15G7 i7-10850H (303T7EP), ZB15G7 i9-10885H (303T8EC), ZB15G7 i7-10850H (303Y0EC), ZB15G7 i9-10885H (306Y8EC), ZB15G7 i7-10850H (306Z0UP), ZB15G7 i9-10885H (302M0EC), ZB15G7 i7-10850H (302M3EC), ZB15G7 i7-10850H (300W1EC)
|
Order info
| Item number | SP406295 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578693640 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP ZBook 15 G7 (i5/i7/i9 Prozessor) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP ZBook 15 G7 (i5/i7/i9 Prozessor)
Login