Memory for workstation HP ZBook Studio x360 G5
The RAM memory expands the memory capacity of HP ZBook Studio x360 G5 by 32GB. The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. This memory suits perfectly to your HP ZBook Studio x360 workstation.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Workstation |
| Device family | HP ZBook Studio x360 |
| Device series | ZBook Studio x360 G5 series |
| Device name | ZBook Studio x360 G5 |
| Memory ex works | 8GB (2x4GB) |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 2ZC59EA, 2ZC61EA, 2ZC62EA, 2ZC69EA, 4QH12EA, 4QH13EA, etc. |
Order info
| Item number | SP293830 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369453128 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP ZBook Studio x360 G5 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP ZBook Studio x360 G5
Login