Memory for desktop Lenovo Ideacentre AIO 520-24IKL (F0D1)
Expand the memory of your Lenovo Ideacentre AIO 520-24IKL (F0D1) by 32GB. The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Ideacentre AIO |
| Device series | Ideacentre AIO 520 series |
| Device name | Ideacentre AIO 520-24IKL (F0D1) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70S69154 |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: F0D10008UK, F0D1000KGE, F0D1001UFR, F0D1001VFR, F0D1001WFR, F0D1001XFR, F0D1001YFR, F0D10020FR, F0D10021FR, F0D10034CK, F0D10038HV, F0D10039HV, F0D1003ASC, F0D1003BSC, F0D1003CSC, F0D1003DSC, F0D1003GGE, F0D1003HGE, F0D1003UMZ, F0D1003VMZ, F0D1003WMZ, F0D1003XMZ, F0D1004SUK, F0D1004UTX, F0D1004VTX, F0D1004WTX, F0D1004XTX, F0D1004YTX, F0D10050TX, F0D10051TX, F0D10052TX, F0D10053TX, F0D10054TX, F0D10055TX, F0D10056TX, F0D10057TX, F0D10058TX, F0D10059TX, F0D1005ATX, F0D1005BRI, F0D1005CRI, F0D1005DRI, F0D1005KIX, F0D1005LIX, F0D1005QNY, F0D10060NY, F0D10061MB, F0D10062GE, F0D10071PB, F0D10072PB, F0D100E0MW, F0D100E1MW, F0D100E2CK, F0D100E3PG, F0D100E7TX, F0D100E8TX, F0D100E9TX, F0D100ELMW, F0D100EMGM, F0D100ENGM, F0D100EPGM, F0D100EQGM, F0D100ERSP, F0D100ESUK, F0D100ETUK, F0D100EWFR, F0D100EXFR, F0D100EYFR, F0D100F0FR, F0D100F1FR, F0D100F2FR, F0D100F3FR, F0D100F5SP, F0D100F6PB, F0D100F7PB, F0D100F8PB, F0D100F9PB, F0D100FAPB, F0D100FDPB, F0D100FKFR, F0D100FQFR, F0D100FRFR, F0D100FUFR, F0D100FXUK, F0D100G1MW, F0D100G4IX, F0D100G5IX, F0D100GSMW, F0D100GYHV, F0D100H0GM, F0D100H1GM, F0D100H2UK, F0D100H3UK, etc.
|
Order info
| Item number | SP341544 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578043926 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Ideacentre AIO 520-24IKL (F0D1) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Ideacentre AIO 520-24IKL (F0D1)
Login