Computer memory Lenovo Legion C530-19ICB (90JX)
32GB memory for Lenovo Legion C530-19ICB (90JX). The memory module has 288 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. This memory is 100% compatible to Lenovo Legion C530-19ICB (90JX).Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300U |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Legion |
| Device series | Legion C530 series |
| Device name | Legion C530-19ICB (90JX) |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 90JX0007UK, 90JX0008UK, 90JX0009UK, 90JX000AUK, 90JX000BUK, 90JX000CUK, 90JX000LRI, 90JX000MRI, 90JX000NRI, 90JX000TMK, 90JX000UMW, 90JX000VMW, 90JX000WMW, 90JX0012MW, 90JX0014MW, 90JX0015MW, 90JX0016MW, 90JX0017MW, 90JX0018GE, 90JX0019GE, 90JX001AGE, 90JX001BGE, 90JX001CGE, 90JX001HSP, 90JX001JMW, 90JX001LUK, 90JX001MUK, 90JX001TIX, 90JX001UIX, 90JX001VIX, 90JX001WIX, 90JX001XUK, 90JX002CPB, 90JX002DPB, 90JX002EYS, 90JX002FYS, 90JX002GYS, 90JX002HYS, 90JX002JYS, 90JX002KYS, 90JX002LYS, 90JX002MYS, 90JX002NYS, 90JX002PYS, 90JX002QYS, 90JX002RYS, 90JX002SYS, 90JX002TYS, 90JX002UFR, 90JX002VRK, 90JX002WMH, 90JX002XMW, 90JX002YMW, 90JX0030PB, 90JX0031PB, 90JX0032PB, 90JX0033PB, etc. |
Order info
| Item number | SP307281 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369704503 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Legion C530-19ICB (90JX) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Legion C530-19ICB (90JX)
Login