Memory for laptop Lenovo ThinkBook 14s Yoga G1 ITL (20WE)
The memory increases the RAM memory of Lenovo ThinkBook 14s Yoga G1 ITL (20WE) by 32GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkBook |
| Device series | ThinkBook 14 series |
| Device name | ThinkBook 14s Yoga G1 ITL (20WE) |
| Memory ex works | 8GB non removable, 8GB / 16GB removable |
| Maximum memory | 40GB |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 20WE0000BM, 20WE0000CK, 20WE0000CY, 20WE0000DS, 20WE0000DT, 20WE0000DU, 20WE0000FR, 20WE0000GE, 20WE0000GM, 20WE0000HV, 20WE0000IX, 20WE0000LT, 20WE0000MB, 20WE0000MH, 20WE0000ML, 20WE0000MZ, 20WE0000PB, 20WE0000PG, 20WE0000RM, 20WE0000SC, 20WE0000SP, 20WE0000UK, 20WE0001BM, 20WE0001CK, 20WE0001CY, 20WE0001DS, 20WE0001DT, 20WE0001DU, 20WE0001FR, 20WE0001GM, 20WE0001HV, 20WE0001IX, 20WE0001LT, 20WE0001MB, 20WE0001MH, 20WE0001ML, 20WE0001MZ, 20WE0001PB, 20WE0001PG, 20WE0001RM, 20WE0001SC, 20WE0001SP, 20WE0001UK, 20WE0002BM, 20WE0002CK, 20WE0002CY, 20WE0002DS, 20WE0002DT, 20WE0002DU, 20WE0002FR, 20WE000CMZ, 20WE000CPB, 20WE000CPG, 20WE000CRM, 20WE000CSC, 20WE000CSP, 20WE000CUK, 20WE001ABM, 20WE001ACK, 20WE001ACY, 20WE001ADS, 20WE001ADT, 20WE001ADU, 20WE001AFR, 20WE001AGE, 20WE001AGM, 20WE001AHV, 20WE001AIX, 20WE001ALT, 20WE001AMB, 20WE001AMH, 20WE001AML, 20WE001AMZ, 20WE001APB, 20WE001APG, 20WE001ARM, 20WE001ASC, 20WE001ASP, 20WE001AUK, 20WE001BBM, 20WE001BCK, 20WE001BCY, 20WE001BDS, 20WE001BDT, 20WE001BDU, 20WE001BFR, 20WE001BGE, 20WE001BGM, 20WE001BHV, 20WE001BIX, 20WE001BLT, 20WE001BMB, 20WE001BMH, 20WE001BML, 20WE001BMZ, 20WE001BPB, 20WE001BPG, 20WE001BRM, 20WE001BSC, 20WE001BSP, etc.
|
Order info
| Item number | SP369933 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578330484 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkBook 14s Yoga G1 ITL (20WE) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkBook 14s Yoga G1 ITL (20WE)
Login