Computer memory Lenovo ThinkCentre M80t (11CS)
32GB memory for Lenovo ThinkCentre M80t (11CS). The memory has 288 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M80 series |
| Device name | ThinkCentre M80t (11CS) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z84380 |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 11CS0001BL, 11CS0001CR, 11CS0001EE, 11CS0001EU, 11CS0001FN, 11CS0001FR, 11CS0001GE, 11CS0001HX, 11CS0001IX, 11CS0001MB, 11CS0001MD, 11CS0001MF, 11CS0001MG, 11CS0001MH, 11CS0001ML, 11CS0001MN, 11CS0001MS, 11CS0001MT, 11CS0001MX, 11CS0001MZ, 11CS0001NX, 11CS0001PB, 11CS0001PG, 11CS0001RI, 11CS0001SP, 11CS0001TX, 11CS0001UK, 11CS0001ZY, 11CS0005BL, 11CS0005CR, 11CS0005EE, 11CS0005EU, 11CS0005FN, 11CS0005FR, 11CS0005GE, 11CS0005HX, 11CS0005IX, 11CS0005MB, 11CS0005MD, 11CS0005MF, 11CS0005MG, 11CS0005MH, 11CS0005ML, 11CS0005MN, 11CS0005MS, 11CS0005MT, 11CS0005MX, 11CS0005MZ, 11CS0005NX, 11CS0005PB, etc.
|
Order info
| Item number | SP357012 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578196349 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M80t (11CS) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M80t (11CS)
Login