Memory for desktop Lenovo ThinkCentre M820z AIO (10SC)
32GB memory for Lenovo ThinkCentre M820z AIO (10SC). The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre AIO |
| Device series | ThinkCentre AIO M820 series |
| Device name | ThinkCentre M820z AIO (10SC) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70S69154 |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 10SC0005.., 10SC0006.., 10SC0007.., 10SC0008.., 10SC0009.., 10SC000A.., 10SC000B.., 10SC000C.., 10SC000D.., 10SC000E.., 10SC000F.., 10SC000G.., 10SC000H.., 10SC000J.., 10SC000K.., 10SC000L.., 10SC000M.., 10SC000N.., 10SC000P.., 10SC000QUS, 10SC000RUS, 10SC000SUS, 10SC000TUS, 10SC000UUS, 10SC000VUS, 10SC000WUS, 10SC000XUS, 10SC000YUS, 10SC0010US, 10SC0011US, 10SC0012US, 10SC0013US, 10SC0014US, 10SC0015US, 10SC0016US, 10SC0017US, 10SC0018US, 10SC0019US, 10SC001AUS, 10SC001BUS, 10SC001CUS, 10SC001DUS, 10SC001EUS, 10SC001FUS, 10SC001T.., 10SC001U.., 10SC001V.., 10SC001X.., 10SC001Y.., 10SC0020.., 10SC0021.., 10SC0022.., 10SC0023.., 10SC0025.., 10SC0026.., 10SC0027.., 10SC0028.., 10SC002A.., 10SC002B.., 10SC002C.., 10SC002D.., 10SC002E.., 10SC002F.., 10SC002G.., etc. |
Order info
| Item number | SP287294 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369468603 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M820z AIO (10SC) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M820z AIO (10SC)
Login