Memory for desktop Lenovo ThinkCentre M90q (11DG)
Expand the memory of your Lenovo ThinkCentre M90q (11DG) by 32GB. The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M90 series |
| Device name | ThinkCentre M90q (11DG) |
| Manufacturer Reference No. | 4X71A11993 |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 11DG0007BL, 11DG0007CK, 11DG0007CR, 11DG0007EE, 11DG0007EU, 11DG0007FN, 11DG0007FR, 11DG0007GE, 11DG0007HX, 11DG0007MB, 11DG0007MD, 11DG0007MF, 11DG0007MG, 11DG0007MH, 11DG0007ML, 11DG0007MS, 11DG0007MX, 11DG0007MZ, 11DG0007NX, 11DG0007PB, 11DG0007PG, 11DG0007RI, 11DG0007SP, 11DG0007TX, 11DG0007UK, 11DG0007ZY, 11DG000NBL, 11DG000NCK, 11DG000NCR, 11DG000NEE, 11DG000NEU, 11DG000NFN, 11DG000NFR, 11DG000NGE, 11DG000NHX, 11DG000NMB, 11DG000NMD, 11DG000NMF, 11DG000NMG, 11DG000NMH, 11DG000NML, 11DG000NMS, 11DG000NMX, 11DG000NMZ, 11DG000NNX, 11DG000NPB, 11DG000NPG, 11DG000NRI, 11DG000NSP, 11DG000NTX, etc.
|
Order info
| Item number | SP360514 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578235093 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M90q (11DG) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M90q (11DG)
Login