Computer memory Lenovo ThinkCentre M920t Tower (10SG)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkCentre M920t Tower (10SG) by 32GB. The memory module has 288 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300U |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M920 series |
| Device name | ThinkCentre M920t Tower (10SG) |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 10SG000SAX, 10SG000SBL, 10SG000SCR, 10SG000SEE, 10SG000SEM, 10SG000SEQ, 10SG000SEU, 10SG000SEW, 10SG000SEX, 10SG000SFM, 10SG000SFN, 10SG000SFR, 10SG000SGE, 10SG000SHX, 10SG000SIL, 10SG000SIU, 10SG000SIV, 10SG000SIX, 10SG000SKT, 10SG000SMB, 10SG000SMC, 10SG000SMD, 10SG000SMF, 10SG000SMG, 10SG000SMH, 10SG000SML, 10SG000SMN, 10SG000SMS, 10SG000SMT, 10SG000SMX, 10SG000SMZ, 10SG000SNX, 10SG000SPB, 10SG000SPG, 10SG000SPM, 10SG000SPS, 10SG000SRI, 10SG000SRU, 10SG000SSA, 10SG000SSP, 10SG000STX, 10SG000SUA, 10SG000SUC, 10SG000SUK, 10SG000SUM, 10SG000SXS, 10SG000SYA, 10SG000SZY, 10SG000TAX, 10SG000TBL, etc. |
Order info
| Item number | SP307330 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369713666 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M920t Tower (10SG) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M920t Tower (10SG)
Login