Computer memory Lenovo ThinkPad E16 Gen 1 (Intel) (21JQ)
32GB memory for Lenovo ThinkPad E16 Gen 1 (Intel) (21JQ). The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad E16 series |
| Device name | ThinkPad E16 Gen 1 (Intel) (21JQ) |
| Memory ex works | 8GB non removable |
| Maximum memory | 40GB |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 21JQ0000BM, 21JQ0000CK, 21JQ0000CX, 21JQ0000CY, 21JQ0000EE, 21JQ0000FR, 21JQ0000GB, 21JQ0000GE, 21JQ0000GM, 21JQ0000HV, 21JQ0000IW, 21JQ0000IX, 21JQ0000MB, 21JQ0000MD, 21JQ0000MH, 21JQ0000ML, 21JQ0000MS, 21JQ0000MX, 21JQ0000MZ, 21JQ0000PB, 21JQ0000PG, 21JQ0000RI, 21JQ0000SC, 21JQ0000SP, 21JQ0000TX, 21JQ0000UK, etc.
|
Order info
| Item number | SP477593 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488411069 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad E16 Gen 1 (Intel) (21JQ) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad E16 Gen 1 (Intel) (21JQ)
Login