Computer memory Lenovo ThinkPad L14 Gen 3 (Intel) (21C2)
The memory increases the RAM memory of Lenovo ThinkPad L14 Gen 3 (Intel) (21C2) by 32GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad L14 series |
| Device name | ThinkPad L14 Gen 3 (Intel) (21C2) |
| Memory ex works | 16GB (1x16GB) |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 21C2S1M41X, etc.
|
Order info
| Item number | SP538555 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169027149 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad L14 Gen 3 (Intel) (21C2) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad L14 Gen 3 (Intel) (21C2)
Login