Memory for workstation Lenovo ThinkPad P14s Gen 2 (Intel) (20VX)
32GB memory for Lenovo ThinkPad P14s Gen 2 (Intel) (20VX). The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your workstation upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Workstation |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad P14 series |
| Device name | ThinkPad P14s Gen 2 (Intel) (20VX) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB non removable, 8GB / 16GB removable |
| Maximum memory | 40GB |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 20VX0000BM, 20VX0000CK, 20VX0000CX, 20VX0000CY, 20VX0000EE, 20VX0000FR, 20VX0000GB, 20VX0000GE, 20VX0000GM, 20VX0000HV, 20VX0000IW, 20VX0000IX, 20VX0000MB, 20VX0000MD, 20VX0000MH, 20VX0000ML, 20VX0000MS, 20VX0000MX, 20VX0000MZ, 20VX0000PB, 20VX0000PG, 20VX0000RI, 20VX0000SC, 20VX0000SP, 20VX0000TX, 20VX0000UK, 20VX0001BM, 20VX0001CK, 20VX0001CX, 20VX0001CY, 20VX0001EE, 20VX0001FR, 20VX0001GB, 20VX0001GE, 20VX0001GM, 20VX0001HV, 20VX0001IW, 20VX0001IX, 20VX0001MB, 20VX0001MD, 20VX0001MH, 20VX0001ML, 20VX0001MS, 20VX0001MX, 20VX0001MZ, 20VX0001PB, 20VX0001PG, 20VX0001RI, 20VX0001SC, 20VX0001SP, 20VX0004RI, 20VX0004SC, 20VX0004SP, 20VX0004TX, 20VX0004UK, 20VX0005BM, 20VX0005CK, 20VX0005CX, 20VX0005CY, 20VX0005EE, 20VX0005FR, 20VX0005GB, 20VX0005GE, 20VX0005GM, 20VX0005HV, 20VX0005IW, 20VX0005IX, 20VX0005MB, 20VX0005MD, 20VX0005MH, 20VX0005ML, 20VX0005MS, 20VX0005MX, 20VX0005MZ, 20VX0005PB, 20VX0005PG, 20VX0005RI, 20VX0005SC, 20VX0005SP, 20VX0005TX, 20VX0005UK, 20VX0006BM, 20VX0006CK, 20VX0006CX, 20VX0006CY, 20VX0006EE, 20VX0006FR, 20VX0006GB, 20VX0006GE, 20VX0006GM, 20VX0006HV, 20VX0006IW, 20VX0006IX, 20VX0006MB, 20VX0006MD, 20VX0006MH, 20VX0006ML, 20VX0006MS, 20VX0006MX, 20VX0006MZ, etc.
|
Order info
| Item number | SP381049 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578441296 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad P14s Gen 2 (Intel) (20VX) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad P14s Gen 2 (Intel) (20VX)
Login