Computer memory Lenovo ThinkPad P17 Gen 2 (20YV) (i7 Prozessor)
The workstation-RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkPad P17 Gen 2 (20YV) (i7 Prozessor) by 32GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your workstation upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Workstation |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad P17 series |
| Device name | ThinkPad P17 Gen 2 (20YV) (i7 Prozessor) |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 20YV0022BM, 20YV0022CK, 20YV0022CX, 20YV0022CY, 20YV0022EE, 20YV0022FR, 20YV0022GB, 20YV0022GE, 20YV0022GM, 20YV0022HV, 20YV0022IW, 20YV0022IX, 20YV0022MB, 20YV0022MD, 20YV0022MH, 20YV0022ML, 20YV0022MS, 20YV0022MX, 20YV0022MZ, 20YV0022PB, 20YV0022PG, 20YV0022RI, 20YV0022SC, 20YV0022SP, 20YV0022TX, 20YV0022UK, etc.
|
Order info
| Item number | SP391980 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578550646 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad P17 Gen 2 (20YV) (i7 Prozessor) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad P17 Gen 2 (20YV) (i7 Prozessor)
Login