Memory for laptop Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 (AMD) (20XK)
The memory increases the RAM memory of Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 (AMD) (20XK) by 32GB. The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad T14 series |
| Device name | ThinkPad T14 Gen 2 (AMD) (20XK) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB non removable, 16GB removable |
| Maximum memory | 40GB |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 20XK0000BM, 20XK0000CK, 20XK0000CX, 20XK0000CY, 20XK0000EE, 20XK0000GM, 20XK0000HV, 20XK0000PB, 20XK0000RI, 20XK0000SC, 20XK0000TX, 20XK0000UK, 20XK0001BM, 20XK0001CK, 20XK0001CX, 20XK0001CY, 20XK0001EE, 20XK0001GM, 20XK0001HV, 20XK0001PB, 20XK0001RI, 20XK0001SC, 20XK0001UK, 20XK0002BM, 20XK0002CK, 20XK0002CX, 20XK0002CY, 20XK0002EE, 20XK0002GM, 20XK0002HV, 20XK0002PB, 20XK0002RI, 20XK0002SC, 20XK0002UK, 20XK0003BM, 20XK0003CK, 20XK0003CX, 20XK0003CY, 20XK0003EE, 20XK0003GM, 20XK0003HV, 20XK0003PB, 20XK0003RI, 20XK0003SC, 20XK0003TX, 20XK0003UK, 20XK0004BM, 20XK0004CK, 20XK0004CX, 20XK0004CY, 20XK000MGB, 20XK000MGE, 20XK000MGM, 20XK000MHV, 20XK000MIW, 20XK000MIX, 20XK000MMB, 20XK000MMD, 20XK000MMH, 20XK000MML, 20XK000MMS, 20XK000MMX, 20XK000MMZ, 20XK000MPB, 20XK000MPG, 20XK000MRI, 20XK000MSC, 20XK000MSP, 20XK000MTX, 20XK000MUK, 20XK000NBM, 20XK000NCK, 20XK000NCX, 20XK000NCY, 20XK000NEE, 20XK000NFR, 20XK000NGB, 20XK000NGE, 20XK000NGM, 20XK000NHV, 20XK000NIW, 20XK000NIX, 20XK000NMB, 20XK000NMD, 20XK000NMH, 20XK000NML, 20XK000NMS, 20XK000NMX, 20XK000NMZ, 20XK000NPB, 20XK000NPG, 20XK000NRI, 20XK000NSC, 20XK000NSP, 20XK000NTX, 20XK000NUK, 20XK000PBM, 20XK000PCX, 20XK000PCY, 20XK000PEE, etc.
|
Order info
| Item number | SP380999 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578440800 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 (AMD) (20XK) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 (AMD) (20XK)
Login