Memory for laptop Lenovo ThinkPad T14 Gen 3 (Intel) (21AH)
32GB memory for Lenovo ThinkPad T14 Gen 3 (Intel) (21AH). The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. This memory is 100% compatible to Lenovo ThinkPad T14 Gen 3 (Intel) (21AH).
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad T14 series |
| Device name | ThinkPad T14 Gen 3 (Intel) (21AH) |
| Manufacturer Reference No. | 4X71A11993 |
| Memory ex works | 8GB / 16GB non removable, 8GB / 16GB removable |
| Maximum memory | 40GB |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 21AH0009BM, 21AH0009CK, 21AH0009CX, 21AH0009CY, 21AH0009EE, 21AH0009FR, 21AH0009GB, 21AH0009GE, 21AH0009GM, 21AH0009HV, 21AH0009IW, 21AH0009IX, 21AH0009MB, 21AH0009MD, 21AH0009MH, 21AH0009ML, 21AH0009MS, 21AH0009MX, 21AH0009MZ, 21AH0009PB, 21AH0009PG, 21AH0009RI, 21AH0009SC, 21AH0009SP, 21AH0009TX, 21AH0009UK, 21AH000ABM, 21AH000ACK, 21AH000ACX, 21AH000ACY, 21AH000AEE, 21AH000AFR, 21AH000AGB, 21AH000AGE, 21AH000AGM, 21AH000AHV, 21AH000AIW, 21AH000AIX, 21AH000AMB, 21AH000AMD, 21AH000AMH, 21AH000AML, 21AH000AMS, 21AH000AMX, 21AH000AMZ, 21AH000APB, 21AH000APG, 21AH000ARI, 21AH000ASC, 21AH000ASP, 21AH000DRI, 21AH000DSC, 21AH000DSP, 21AH000DTX, 21AH000DUK, 21AH000EBM, 21AH000ECK, 21AH000ECX, 21AH000ECY, 21AH000EEE, 21AH000EFR, 21AH000EGB, 21AH000EGE, 21AH000EGM, 21AH000EHV, 21AH000EIW, 21AH000EIX, 21AH000EMB, 21AH000EMD, 21AH000EMH, 21AH000EML, 21AH000EMS, 21AH000EMX, 21AH000EMZ, 21AH000EPB, 21AH000EPG, 21AH000ERI, 21AH000ESC, 21AH000ESP, 21AH000ETX, 21AH000EUK, 21AH000FBM, 21AH000FCK, 21AH000FCX, 21AH000FCY, 21AH000FEE, 21AH000FFR, 21AH000FGB, 21AH000FGE, 21AH000FGM, 21AH000FHV, 21AH000FIW, 21AH000FIX, 21AH000FMB, 21AH000FMD, 21AH000FMH, 21AH000FML, 21AH000FMS, 21AH000FMX, 21AH000FMZ, etc.
|
Order info
| Item number | SP431882 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578948191 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad T14 Gen 3 (Intel) (21AH) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad T14 Gen 3 (Intel) (21AH)
Login