Computer memory Lenovo ThinkPad T15 Gen 1 (20S7)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkPad T15 Gen 1 (20S7) by 32GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your laptop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad T15 series |
| Device name | ThinkPad T15 Gen 1 (20S7) |
| Memory ex works | 16GB non removable |
| Maximum memory | 48GB |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 20S7000CBM, 20S7000CCK, 20S7000CCX, 20S7000CCY, 20S7000CEE, 20S7000CFR, 20S7000CGB, 20S7000CGE, 20S7000CGM, 20S7000CHV, 20S7000CIX, 20S7000CMB, 20S7000CMD, 20S7000CMH, 20S7000CML, 20S7000CMS, 20S7000CMX, 20S7000CMZ, 20S7000CPB, 20S7000CPG, 20S7000CRI, 20S7000CSC, 20S7000CSP, 20S7000CTX, 20S7000CUK, 20S7000DBM, 20S7000DCK, 20S7000DCX, 20S7000DCY, 20S7000DEE, 20S7000DFR, 20S7000DGB, 20S7000DGE, 20S7000DGM, 20S7000DHV, 20S7000DIX, 20S7000DMB, 20S7000DMD, 20S7000DMH, 20S7000DML, 20S7000DMS, 20S7000DMX, 20S7000DMZ, 20S7000DPB, 20S7000DPG, 20S7000DRI, 20S7000DSC, 20S7000DSP, 20S7000DTX, 20S7000DUK, 20S7000HBM, 20S7000HCK, 20S7000HCX, 20S7000HCY, 20S7000HEE, 20S7000HFR, 20S7000HGB, 20S7000HGE, 20S7000HGM, 20S7000HHV, 20S7000HIX, 20S7000HMB, 20S7000HMD, 20S7000HMH, 20S7000HML, 20S7000HMS, 20S7000HMX, 20S7000HMZ, 20S7000HPB, 20S7000HPG, 20S7000HRI, 20S7000HSC, 20S7000HSP, 20S7000HTX, 20S7000HUK, 20S7000LBM, 20S7000LCK, 20S7000LCX, 20S7000LCY, 20S7000LEE, 20S7000LFR, 20S7000LGB, 20S7000LGE, 20S7000LGM, 20S7000LHV, 20S7000LIX, 20S7000LMB, 20S7000LMD, 20S7000LMH, 20S7000LML, 20S7000LMS, 20S7000LMX, 20S7000LMZ, 20S7000LPB, 20S7000LPG, 20S7000LRI, 20S7000LSC, 20S7000LSP, 20S7000LTX, 20S7000LUK, etc.
|
Order info
| Item number | SP360492 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578234522 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad T15 Gen 1 (20S7) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad T15 Gen 1 (20S7)
Login