Memory for workstation Lenovo ThinkPad T15g Gen 1 (20UR) (Xeon Prozessor)
The memory increases the RAM memory of Lenovo ThinkPad T15g Gen 1 (20UR) (Xeon Prozessor) by 32GB. The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2933MHz |
| JEDEC standard | PC4-23400S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Workstation |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad T15 series |
| Device name | ThinkPad T15g Gen 1 (20UR) (Xeon Prozessor) |
| Memory ex works | 64GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 20UR0003BM, 20UR0003CK, 20UR0003CX, 20UR0003CY, 20UR0003EE, 20UR0003FR, 20UR0003GB, 20UR0003GE, 20UR0003GM, 20UR0003HV, 20UR0003IX, 20UR0003MB, 20UR0003MD, 20UR0003MH, 20UR0003ML, 20UR0003MS, 20UR0003MX, 20UR0003MZ, 20UR0003PB, 20UR0003PG, 20UR0003RI, 20UR0003SC, 20UR0003SP, 20UR0003TX, 20UR0003UK, 20UR0004BM, 20UR0004CK, 20UR0004CX, 20UR0004CY, 20UR0004EE, 20UR0004FR, 20UR0004GE, 20UR0004HV, 20UR0004IX, 20UR0004MB, 20UR0004MD, 20UR0004MH, 20UR0004ML, 20UR0004MS, 20UR0004MX, 20UR0004MZ, 20UR0004PB, 20UR0004RI, 20UR0004SC, 20UR0004SP, 20UR0004TX, 20UR0005BM, 20UR0005CK, 20UR0005CX, 20UR0005CY, 20UR001WGM, 20UR001WHV, 20UR001WIX, 20UR001WMB, 20UR001WMD, 20UR001WMH, 20UR001WML, 20UR001WMS, 20UR001WMX, 20UR001WPB, 20UR001WPG, 20UR001WRI, 20UR001WSC, 20UR001WSP, 20UR001WTX, 20UR001WUK, 20UR001XBM, 20UR001XCK, 20UR001XCX, 20UR001XCY, 20UR001XEE, 20UR001XFR, 20UR001XGB, 20UR001XGE, 20UR001XGM, 20UR001XHV, 20UR001XIX, 20UR001XMB, 20UR001XMD, 20UR001XMH, 20UR001XML, 20UR001XMS, 20UR001XPB, 20UR001XPG, 20UR001XRI, 20UR001XSC, 20UR001XSP, 20UR001XTX, 20UR001XUK, 20UR001YBM, 20UR001YCK, 20UR001YCX, 20UR001YCY, 20UR001YEE, 20UR001YFR, 20UR001YGB, 20UR001YGE, 20UR001YGM, 20UR001YHV, 20UR001YIX, etc.
|
Order info
| Item number | SP366198 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578292034 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad T15g Gen 1 (20UR) (Xeon Prozessor) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad T15g Gen 1 (20UR) (Xeon Prozessor)
Login