Memory for workstation Lenovo ThinkStation P330 SFF Gen 2 (30D2)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkStation P330 SFF Gen 2 (30D2) by 32GB. The memory module has 288 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. This computer memory was tested by us for Lenovo ThinkStation P330 SFF Gen 2 (30D2). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in ThinkStation P330 SFF Gen 2 (30D2).
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300U |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Workstation |
| Device family | Lenovo ThinkStation |
| Device series | ThinkStation P330 series |
| Device name | ThinkStation P330 SFF Gen 2 (30D2) |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 30D2S11300 |
Order info
| Item number | SP515357 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488794650 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkStation P330 SFF Gen 2 (30D2) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkStation P330 SFF Gen 2 (30D2)
Login