Computer memory Lenovo ThinkStation P350 SFF (30E5)
32GB memory for Lenovo ThinkStation P350 SFF (30E5). The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This computer memory was tested by us for Lenovo ThinkStation P350 SFF (30E5). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in ThinkStation P350 SFF (30E5).
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2933MHz |
| JEDEC standard | PC4-23400U |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Workstation |
| Device family | Lenovo ThinkStation |
| Device series | ThinkStation P350 series |
| Device name | ThinkStation P350 SFF (30E5) |
| Manufacturer Reference No. | 4X71D07932 |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 30E50009BL, 30E50009CK, 30E50009CR, 30E50009EE, 30E50009EU, 30E50009FR, 30E50009GE, 30E50009HX, 30E50009IL, 30E50009IX, 30E50009MB, 30E50009MD, 30E50009MF, 30E50009MG, 30E50009MH, 30E50009ML, 30E50009MS, 30E50009MT, 30E50009MZ, 30E50009NX, 30E50009PB, 30E50009PG, 30E50009RI, 30E50009SP, 30E50009TX, 30E50009UK, 30E50009ZY, 30E5000ABL, 30E5000ACK, 30E5000ACR, 30E5000AEE, 30E5000AEU, 30E5000AFR, 30E5000AGE, 30E5000AHX, 30E5000AIL, 30E5000AIX, 30E5000AMB, 30E5000AMD, 30E5000AMF, 30E5000AMG, 30E5000AMH, 30E5000AML, 30E5000AMS, 30E5000AMT, 30E5000AMZ, 30E5000ANX, 30E5000APB, 30E5000APG, 30E5000ARI, 30E5000DMT, 30E5000DMZ, 30E5000DNX, 30E5000DPB, 30E5000DPG, 30E5000DRI, 30E5000DSP, 30E5000DTX, 30E5000DUK, 30E5000DZY, 30E5000EBL, 30E5000ECK, 30E5000ECR, 30E5000EEE, 30E5000EEU, 30E5000EFR, 30E5000EGE, 30E5000EHX, 30E5000EIL, 30E5000EIX, 30E5000EMB, 30E5000EMD, 30E5000EMF, 30E5000EMG, 30E5000EMH, 30E5000EML, 30E5000EMS, 30E5000EMT, 30E5000EMZ, 30E5000ENX, 30E5000EPB, 30E5000EPG, 30E5000ERI, 30E5000ESP, 30E5000ETX, 30E5000EUK, 30E5000EZY, 30E5000FBL, 30E5000FCK, 30E5000FCR, 30E5000FEE, 30E5000FEU, 30E5000FFR, 30E5000FGE, 30E5000FHX, 30E5000FIL, 30E5000FIX, 30E5000FMB, 30E5000FMD, 30E5000FMF, etc.
|
Order info
| Item number | SP392207 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578552978 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkStation P350 SFF (30E5) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkStation P350 SFF (30E5)
Login