Memory for desktop Medion Erazer X5325 G
32GB memory for Medion Erazer X5325 G. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200U |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Medion |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Medion Erazer desktop |
| Device series | Erazer desktop X5300 series |
| Device name | Erazer X5325 G |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | MSN: 10021274 |
Order info
| Item number | SP317161 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369737617 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Medion Erazer X5325 G |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Medion Erazer X5325 G
Login