Computer memory QNAP TS-1886XU-RP
The memory increases the RAM memory of QNAP TS-1886XU-RP by 32GB. The memory module has 288 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your storage/NAS upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300E |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | UDIMM ECC (ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | QNAP |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | QNAP NAS TS |
| Device series | NAS TS TS-xx86XU |
| Device name | TS-1886XU-RP |
| Manufacturer Reference No. | RAM-32GDR4ECS0-UD-2666, RAM-32GDR4ECK0-UD-3200 |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
Order info
| Item number | SP342264 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578055516 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with QNAP TS-1886XU-RP |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about QNAP TS-1886XU-RP
Login