Memory for storage/NAS QNAP TS-873AeU-RP-4G
Expand the memory of your QNAP TS-873AeU-RP-4G by 32GB. The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. This memory suits perfectly to your QNAP NAS TS storage/NAS.For dual-DIMM configurations, you must use a pair of identical DDR4 modules.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600E |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM ECC |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | QNAP |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | QNAP NAS TS |
| Device series | NAS TS TS-x73AeU series |
| Device name | TS-873AeU-RP-4G |
| Memory ex works | 4GB (1x4GB) |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
Order info
| Item number | SP414922 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578779740 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with QNAP TS-873AeU-RP-4G |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about QNAP TS-873AeU-RP-4G
Login