Memory for firewall Sophos SG 135w rev. 3
The memory increases the RAM memory of Sophos SG 135w rev. 3 by 32GB. The memory has 288 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. This computer memory was tested by us for Sophos SG 135w rev. 3. This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in SG 135w rev. 3.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200U |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Sophos |
|---|---|
| Device type | Firewall |
| Device family | Sophos SG |
| Device series | SG 135 series |
| Device name | SG 135w rev. 3 |
| Memory ex works | 6GB |
Order info
| Item number | SP467784 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488313196 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Sophos SG 135w rev. 3 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Sophos SG 135w rev. 3
Login