Computer memory Dell Pro Plus 13 PB13250
The RAM memory expands the memory capacity of Dell Pro Plus 13 PB13250 by 32GB. The memory has 262 Pin SO DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. This computer memory was tested by us for Dell Pro Plus 13 PB13250. This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in Pro Plus 13 PB13250.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 6400MHz |
| JEDEC standard | PC5-51200S |
| Type | CSODIMM (Clocked Unbuffered SO DIMM) |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Dell |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Dell Pro Plus |
| Device series | Pro Plus 13 series |
| Device name | Pro Plus 13 PB13250 |
| Memory ex works | 16GB (1x16GB) |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Geräte with dem Prozessor: Core Ultra 7 268V haben nonen memorysteckplatz and können nicht aufgerüstet werden. |
Order info
| Item number | SP604905 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169786343 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Dell Pro Plus 13 PB13250 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Dell Pro Plus 13 PB13250
Login