Computer memory Lenovo ThinkBook 14 G7 IML (21MR)
The memory increases the RAM memory of Lenovo ThinkBook 14 G7 IML (21MR) by 32GB. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkBook |
| Device series | ThinkBook 14 series |
| Device name | ThinkBook 14 G7 IML (21MR) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 96GB / 64GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 21MR0046BM, 21MR0046CK, 21MR0046CY, 21MR0046DS, 21MR0046DT, 21MR0046DU, 21MR0046FR, 21MR0046GE, 21MR0046GM, 21MR0046HV, 21MR0046IW, 21MR0046IX, 21MR0046LT, 21MR0046MB, 21MR0046MH, 21MR0046MX, 21MR0046MZ, 21MR0046PB, 21MR0046PG, 21MR0046RM, 21MR0046SC, 21MR0046SP, 21MR0046TR, 21MR0046UK, 21MR0047BM, 21MR0047CK, 21MR0047CY, 21MR0047DS, 21MR0047DT, 21MR0047DU, 21MR0047FR, 21MR0047GE, 21MR0047GM, 21MR0047HV, 21MR0047IW, 21MR0047IX, 21MR0047LT, 21MR0047MB, 21MR0047MH, 21MR0047MX, 21MR0047MZ, 21MR0047PB, 21MR0047PG, 21MR0047RM, 21MR0047SC, 21MR0047SP, 21MR0047TR, 21MR0047UK, 21MR0048BM, 21MR0048CK, 21MR004BDU, 21MR004BFR, 21MR004BGE, 21MR004BGM, 21MR004BHV, 21MR004BIW, 21MR004BIX, 21MR004BLT, 21MR004BMB, 21MR004BMH, 21MR004BMX, 21MR004BMZ, 21MR004BPB, 21MR004BPG, 21MR004BRM, 21MR004BSC, 21MR004BSP, 21MR004BTR, 21MR004BUK, 21MR004CBM, 21MR004CCK, 21MR004CCY, 21MR004CDS, 21MR004CDT, 21MR004CDU, 21MR004CFR, 21MR004CGE, 21MR004CGM, 21MR004CHV, 21MR004CIW, 21MR004CIX, 21MR004CLT, 21MR004CMB, 21MR004CMH, 21MR004CMX, 21MR004CMZ, 21MR004CPB, 21MR004CPG, 21MR004CRM, 21MR004CSC, 21MR004CSP, 21MR004CTR, 21MR004CUK, 21MR004DBM, 21MR004DCK, 21MR004DCY, 21MR004DGM, 21MR004DHV, 21MR004DPB, 21MR004DRM, etc.
|
Order info
| Item number | SP530309 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488945175 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkBook 14 G7 IML (21MR) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkBook 14 G7 IML (21MR)
Login