Computer memory Lenovo ThinkCentre M70q Gen 5 (12TE)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkCentre M70q Gen 5 (12TE) by 32GB. The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. This memory is 100% compatible to Lenovo ThinkCentre M70q Gen 5 (12TE).
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M70 series |
| Device name | ThinkCentre M70q Gen 5 (12TE) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 128GB / 64GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 12TE0000CK, 12TE0001CK, 12TE0002CK, 12TE0001EE, 12TE0002EE, 12TE0000EE, 12TE0002FR, 12TE0001FR, 12TE0000FR, 12TE0000GE, 12TE0002GE, 12TE0001GE, 12TE0000IX, 12TE0002IX, 12TE0001IX, 12TE0000MB, 12TE0002MB, 12TE0001MB, 12TE0000MD, 12TE0001MD, 12TE0002MD, 12TE0002MH, 12TE0001MH, 12TE0000MH, 12TE0002ML, 12TE0000ML, 12TE0001ML, 12TE0001MS, 12TE0000MS, 12TE0002MS, 12TE0001MX, 12TE0002MX, 12TE0000MX, 12TE0000MZ, 12TE0001MZ, 12TE0002MZ, 12TE0001PB, 12TE0002PB, 12TE0000PB, 12TE0001PG, 12TE0000PG, 12TE0002PG, 12TE0001RI, 12TE0000RI, 12TE0002RI, 12TE0002SP, 12TE0000SP, 12TE0001SP, 12TE0002UK, 12TE0001UK, etc.
|
Order info
| Item number | SP550063 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169186549 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M70q Gen 5 (12TE) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M70q Gen 5 (12TE)
Login