Computer memory Lenovo ThinkCentre M70t Gen 5 (12U5)
The memory increases the RAM memory of Lenovo ThinkCentre M70t Gen 5 (12U5) by 32GB. The memory module has 288 Pin DIMM and a voltage of 1,1 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M70 series |
| Device name | ThinkCentre M70t Gen 5 (12U5) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB |
| Maximum memory | 128GB / 64GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 12U50009BL, 12U50009CK, 12U50009CR, 12U50009EE, 12U50009EU, 12U50009FN, 12U50009FR, 12U50009GE, 12U50009HX, 12U50009IL, 12U50009MB, 12U50009MD, 12U50009MF, 12U50009MG, 12U50009MH, 12U50009ML, 12U50009MS, 12U50009MT, 12U50009MX, 12U50009MZ, 12U50009NX, 12U50009PB, 12U50009PG, 12U50009RI, 12U50009SP, 12U50009TR, 12U50009UK, 12U50009ZY, 12U5000ABL, 12U5000ACK, 12U5000ACR, 12U5000AEE, 12U5000AEU, 12U5000AFN, 12U5000AFR, 12U5000AGE, 12U5000AHX, 12U5000AIL, 12U5000AMB, 12U5000AMD, 12U5000AMF, 12U5000AMG, 12U5000AMH, 12U5000AML, 12U5000AMS, 12U5000AMT, 12U5000AMX, 12U5000AMZ, 12U5000ANX, 12U5000APB, etc.
|
Order info
| Item number | SP544596 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169124800 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M70t Gen 5 (12U5) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M70t Gen 5 (12U5)
Login