Computer memory Lenovo ThinkCentre M75s Gen 5 (12T9)
32GB memory for Lenovo ThinkCentre M75s Gen 5 (12T9). The memory module has 288 Pin DIMM and a voltage of 1,1 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M75 series |
| Device name | ThinkCentre M75s Gen 5 (12T9) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 128GB / 64GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 12T90003CK, 12T90003EE, 12T90003FR, 12T90003GE, 12T90003IX, 12T90003MB, 12T90003MD, 12T90003MH, 12T90003ML, 12T90003MS, 12T90003MX, 12T90003MZ, 12T90003PB, 12T90003PG, 12T90003RI, 12T90003SP, 12T90003UK, etc.
|
Order info
| Item number | SP550053 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169186570 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M75s Gen 5 (12T9) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M75s Gen 5 (12T9)
Login