Computer memory Lenovo ThinkCentre M90a Gen 6 (13AV)
Expand the memory of your Lenovo ThinkCentre M90a Gen 6 (13AV) by 32GB. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This computer memory was tested by us for Lenovo ThinkCentre M90a Gen 6 (13AV). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in ThinkCentre M90a Gen 6 (13AV).
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 6400MHz |
| JEDEC standard | PC5-51200S |
| Type | CSODIMM (Clocked Unbuffered SO DIMM) |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M90 series |
| Device name | ThinkCentre M90a Gen 6 (13AV) |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 128GB / 64GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 13AV000XBL, 13AV000XCR, 13AV000XEU, 13AV000XFN, 13AV000XFR, 13AV000XGE, 13AV000XHX, 13AV000XIX, 13AV000XIX, 13AV000XIX, 13AV000XMB, 13AV000XMD, 13AV000XMG, 13AV000XMH, 13AV000XML, 13AV000XMS, 13AV000XMX, 13AV000XMZ, 13AV000XNX, 13AV000XPB, 13AV000XPG, 13AV000XRI, 13AV000XSP, 13AV000XTR, 13AV000XZY, 13AV000YBL, 13AV000YCR, 13AV000YEE, 13AV000YFN, 13AV000YFR, 13AV000YGE, 13AV000YHX, 13AV000YIX, 13AV000YMB, 13AV000YMF, 13AV000YMH, 13AV000YML, 13AV000YMS, 13AV000YMX, 13AV000YMZ, 13AV000YMZ, 13AV000YPG, 13AV000YRI, 13AV000YTR, 13AV000YZY, 13AV0010BL, 13AV0010CR, 13AV0010EE, 13AV0010EU, 13AV0010FN, 13AV0010GE, 13AV0010HX, 13AV0010IX, 13AV0010IX, 13AV0010IX, 13AV0010MD, 13AV0010MF, 13AV0010MG, 13AV0010ML, 13AV0010MS, 13AV0010MS, 13AV0010MX, 13AV0010MZ, 13AV0010NX, 13AV0010PB, 13AV0010PG, 13AV0010PG, 13AV0010SP, 13AV0010TR, 13AV0010ZY, 13AV0011EE, 13AV0011EU, 13AV0011FR, 13AV0011GE, 13AV0011IX, 13AV0011IX, 13AV0011MB, 13AV0011MD, 13AV0011MF, 13AV0011MG, 13AV0011MH, 13AV0011MS, 13AV0011MS, 13AV0011MZ, 13AV0011MZ, 13AV0011NX, 13AV0011PB, 13AV0011PG, 13AV0011PG, 13AV0011RI, 13AV0011SP, etc.
|
Order info
| Item number | SP587333 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169600892 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M90a Gen 6 (13AV) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M90a Gen 6 (13AV)
Login