Memory for desktop Lenovo ThinkCentre M90a Pro Gen 6 (13AQ)
The memory increases the RAM memory of Lenovo ThinkCentre M90a Pro Gen 6 (13AQ) by 32GB. The memory has 262 Pin SO DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. This computer memory was tested by us for Lenovo ThinkCentre M90a Pro Gen 6 (13AQ). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in ThinkCentre M90a Pro Gen 6 (13AQ).
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 6400MHz |
| JEDEC standard | PC5-51200S |
| Type | CSODIMM (Clocked Unbuffered SO DIMM) |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M90 series |
| Device name | ThinkCentre M90a Pro Gen 6 (13AQ) |
| Memory ex works | 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 128GB / 64GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 13AQ000JBL, 13AQ000JEE, 13AQ000JEU, 13AQ000JFN, 13AQ000JFR, 13AQ000JGE, 13AQ000JHX, 13AQ000JIX, 13AQ000JIX, 13AQ000JMD, 13AQ000JMF, 13AQ000JMG, 13AQ000JML, 13AQ000JMS, 13AQ000JMS, 13AQ000JMX, 13AQ000JMZ, 13AQ000JPG, 13AQ000JPG, 13AQ000JSP, 13AQ000JTR, 13AQ000JZY, 13AQ000KCR, 13AQ000KEE, 13AQ000KEU, 13AQ000KGE, 13AQ000KHX, 13AQ000KIX, 13AQ000KIX, 13AQ000KMB, 13AQ000KMD, 13AQ000KMG, 13AQ000KMH, 13AQ000KMX, 13AQ000KMZ, 13AQ000KMZ, 13AQ000KNX, 13AQ000KPB, 13AQ000KRI, 13AQ000KSP, 13AQ000KTR, 13AQ000KZY, 13AQ000LBL, 13AQ000LCR, 13AQ000LFN, 13AQ000LFR, 13AQ000LGE, 13AQ000LHX, 13AQ000LIX, 13AQ000LIX, 13AQ000LIX, 13AQ000LMB, 13AQ000LMD, 13AQ000LMF, 13AQ000LMG, 13AQ000LMH, 13AQ000LML, 13AQ000LMS, 13AQ000LMS, 13AQ000LMX, 13AQ000LMZ, 13AQ000LNX, 13AQ000LPB, 13AQ000LPG, 13AQ000LPG, 13AQ000LRI, 13AQ000LTR, 13AQ000LZY, 13AQ000NBL, 13AQ000NCR, 13AQ000NEE, 13AQ000NEU, 13AQ000NFN, 13AQ000NFR, 13AQ000NGE, 13AQ000NIX, 13AQ000NIX, 13AQ000NMB, 13AQ000NMF, 13AQ000NMH, 13AQ000NML, 13AQ000NMS, 13AQ000NMS, 13AQ000NMZ, 13AQ000NMZ, 13AQ000NNX, 13AQ000NPB, 13AQ000NPG, 13AQ000NPG, 13AQ000NRI, 13AQ000NSP, etc.
|
Order info
| Item number | SP581177 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169530427 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M90a Pro Gen 6 (13AQ) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M90a Pro Gen 6 (13AQ)
Login