Memory for desktop Lenovo ThinkCentre M90q Gen 6 (13AC)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkCentre M90q Gen 6 (13AC) by 32GB. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 6400MHz |
| JEDEC standard | PC5-51200S |
| Type | CSODIMM (Clocked Unbuffered SO DIMM) |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M90 series |
| Device name | ThinkCentre M90q Gen 6 (13AC) |
| Memory ex works | 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 128GB / 64GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 13AC0005BL, 13AC0005CR, 13AC0005GE, 13AC0005IX, 13AC0005MB, 13AC0005MH, 13AC0005MS, 13AC0005MX, 13AC0005PG, 13AC0005RI, 13AC0005TR, 13AC0007GE, 13AC0007IX, 13AC0007MF, 13AC0007MH, 13AC0007MS, 13AC0007MX, 13AC0007MZ, 13AC0007MZ, 13AC0007NX, 13AC0007PG, 13AC0007TR, 13AC0007ZY, 13AC0008EU, 13AC0008FR, 13AC0008GE, 13AC0008HX, 13AC0008IX, 13AC0008MD, 13AC0008ML, 13AC0008MX, 13AC0008NX, 13AC0008PB, 13AC000ECR, 13AC000EEE, 13AC000EFN, 13AC000EFR, 13AC000EGE, 13AC000EIX, 13AC000EIX, 13AC000EMG, 13AC000EMS, 13AC000EMZ, 13AC000EPG, 13AC000EPG, 13AC000ERI, 13AC000ESP, 13AC000EZY, 13AC000GBL, 13AC000GEE, 13AC000GEU, 13AC000GFN, 13AC000GFR, 13AC000GGE, 13AC000GIX, 13AC000GMB, 13AC000GMD, 13AC000GMF, 13AC000GMG, 13AC000GML, 13AC000GMS, 13AC000GMZ, 13AC000GMZ, 13AC000GSP, 13AC000GZY, 13AC000HEU, 13AC000HFN, 13AC000HGE, 13AC000HHX, 13AC000HIX, 13AC000HMD, 13AC000HMG, 13AC000HMS, 13AC000HPB, 13AC000HPG, 13AC000HPG, 13AC000KBL, 13AC000KCR, 13AC000KEE, 13AC000KGE, 13AC000KHX, 13AC000KIX, 13AC000KIX, 13AC000KMB, 13AC000KMF, 13AC000KMH, 13AC000KML, 13AC000KMS, 13AC000KMZ, 13AC000KNX, 13AC000KPB, 13AC000KRI, 13AC000KSP, 13AC000KTR, etc.
|
Order info
| Item number | SP587338 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169600908 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M90q Gen 6 (13AC) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M90q Gen 6 (13AC)
Login