Computer memory Lenovo ThinkCentre M90s Gen 6 (12YU)
32GB memory for Lenovo ThinkCentre M90s Gen 6 (12YU). The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 6400MHz |
| JEDEC standard | PC5-51200U |
| Type | CUDIMM (Clocked Unbuffered UDIMM) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M90 series |
| Device name | ThinkCentre M90s Gen 6 (12YU) |
| Memory ex works | 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 256GB / 128GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 4 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 12YU000WCR, 12YU000WGE, 12YU000WHX, 12YU000WIX, 12YU000WIX, 12YU000WMB, 12YU000WMD, 12YU000WMG, 12YU000WMH, 12YU000WMS, 12YU000WMZ, 12YU000WMZ, 12YU000WPG, 12YU000WTR, 12YU000XCR, 12YU000XGE, 12YU000XHX, 12YU000XIX, 12YU000XIX, 12YU000XML, 12YU000XMZ, 12YU000XPG, 12YU000XRI, 12YU000XSP, 12YU000XZY, 12YU000YCR, 12YU000YEU, 12YU000YFN, 12YU000YFR, 12YU000YGE, 12YU000YHX, 12YU000YIX, 12YU000YIX, 12YU000YIX, 12YU000YMD, 12YU000YMF, 12YU000YMS, 12YU000YMX, 12YU000YMZ, 12YU000YPG, 12YU0010EU, 12YU0010FR, 12YU0010GE, 12YU0010MB, 12YU0010MX, 12YU0010NX, 12YU0010PB, 12YU0010PG, 12YU0010RI, 12YU0010ZY, 12YU0011BL, 12YU0011EE, 12YU0011GE, 12YU0011MB, 12YU0011MF, 12YU0011MH, 12YU0011NX, 12YU0011PB, 12YU0011TR, 12YU0012BL, 12YU0012EE, 12YU0012EU, 12YU0012FN, 12YU0012FR, 12YU0012GE, 12YU0012MD, 12YU0012MG, 12YU0012ML, 12YU0012MS, 12YU0012MZ, 12YU0012PG, 12YU0012SP, 12YU0013GE, 12YU0013IX, 12YU0013MG, 12YU0013PB, 12YU0013ZY, 12YU0014BL, 12YU0014EE, 12YU0014FN, 12YU0014GE, 12YU0014IX, 12YU0014MF, 12YU0014ML, 12YU0014MS, 12YU0014MS, 12YU0014MX, 12YU0014MZ, 12YU0014RI, 12YU0014SP, 12YU0014TR, 12YU0015GE, 12YU0015MH, 12YU0015MS, 12YU0015NX, 12YU0015PG, etc.
|
Order info
| Item number | SP587343 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169600991 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M90s Gen 6 (12YU) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M90s Gen 6 (12YU)
Login