Computer memory Lenovo ThinkCentre M90t Gen 3 (11TN)
The memory increases the RAM memory of Lenovo ThinkCentre M90t Gen 3 (11TN) by 32GB. The memory has 288 Pin DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. This memory is 100% compatible to Lenovo ThinkCentre M90t Gen 3 (11TN).
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M90 series |
| Device name | ThinkCentre M90t Gen 3 (11TN) |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 192GB / 128GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 11TN003WBL, 11TN003WCK, 11TN003WCR, 11TN003WEE, 11TN003WEU, 11TN003WFN, 11TN003WFR, 11TN003WGE, 11TN003WHX, 11TN003WIL, 11TN003WIX, 11TN003WMB, 11TN003WMD, 11TN003WMF, 11TN003WMG, 11TN003WML, 11TN003WMS, 11TN003WMT, 11TN003WMX, 11TN003WMZ, 11TN003WPB, 11TN003WPG, 11TN003WRI, 11TN003WSP, 11TN003WTX, 11TN003WUK, 11TN003WZY, 11TN003XBL, 11TN003XCK, 11TN003XCR, 11TN003XEE, 11TN003XEU, 11TN003XFN, 11TN003XFR, 11TN003XGE, 11TN003XHX, 11TN003XIL, 11TN003XIX, 11TN003XMB, 11TN003XMD, 11TN003XMF, 11TN003XMG, 11TN003XML, 11TN003XMS, 11TN003XMT, 11TN003XMX, 11TN003XMZ, 11TN003XPB, 11TN003XPG, 11TN003XRI, etc.
|
Order info
| Item number | SP471466 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488349737 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M90t Gen 3 (11TN) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M90t Gen 3 (11TN)
Login