Computer memory Lenovo ThinkCentre M90t Gen 5 (12V6)
Expand the memory of your Lenovo ThinkCentre M90t Gen 5 (12V6) by 32GB. The memory module has 288 Pin DIMM and a voltage of 1,1 volt. This computer memory was tested by us for Lenovo ThinkCentre M90t Gen 5 (12V6). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in ThinkCentre M90t Gen 5 (12V6).
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M90 series |
| Device name | ThinkCentre M90t Gen 5 (12V6) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 192GB / 128GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 12V60000BL, 12V60000CK, 12V60000CR, 12V60000EE, 12V60000EU, 12V60000FN, 12V60000FR, 12V60000GE, 12V60000HX, 12V60000IL, 12V60000IX, 12V60000MB, 12V60000MD, 12V60000MF, 12V60000MG, 12V60000MH, 12V60000ML, 12V60000MS, 12V60000MT, 12V60000MX, 12V60000MZ, 12V60000NX, 12V60000PB, 12V60000PG, 12V60000RI, 12V60000SP, 12V60000TR, 12V60000UK, 12V60000ZY, 12V60001BL, 12V60001CK, 12V60001CR, 12V60001EE, 12V60001EU, 12V60001FN, 12V60001FR, 12V60001GE, 12V60001HX, 12V60001IL, 12V60001IX, 12V60001MB, 12V60001MD, 12V60001MF, 12V60001MG, 12V60001MH, 12V60001ML, 12V60001MS, 12V60001MT, 12V60001MX, 12V60001MZ, 12V60005IL, 12V60005IX, 12V60005MB, 12V60005MD, 12V60005MF, 12V60005MG, 12V60005MH, 12V60005ML, 12V60005MS, 12V60005MT, 12V60005MX, 12V60005MZ, 12V60005NX, 12V60005PB, 12V60005PG, 12V60005RI, 12V60005SP, 12V60005TR, 12V60005UK, 12V60005ZY, 12V60006BL, 12V60006CK, 12V60006CR, 12V60006EE, 12V60006EU, 12V60006FN, 12V60006FR, 12V60006GE, 12V60006HX, 12V60006IL, 12V60006IX, 12V60006MB, 12V60006MD, 12V60006MF, 12V60006MG, 12V60006MH, 12V60006ML, 12V60006MS, 12V60006MT, 12V60006MX, 12V60006MZ, 12V60006NX, 12V60006PB, 12V60006PG, 12V60006RI, 12V60006SP, 12V60006TR, 12V60006UK, 12V60006ZY, 12V60007BL, etc.
|
Order info
| Item number | SP540184 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169074877 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M90t Gen 5 (12V6) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M90t Gen 5 (12V6)
Login