Computer memory Lenovo ThinkCentre M90t Gen 6 (12YS)
32GB memory for Lenovo ThinkCentre M90t Gen 6 (12YS). The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This computer memory was tested by us for Lenovo ThinkCentre M90t Gen 6 (12YS). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in ThinkCentre M90t Gen 6 (12YS).
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 6400MHz |
| JEDEC standard | PC5-51200U |
| Type | CUDIMM (Clocked Unbuffered UDIMM) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M90 series |
| Device name | ThinkCentre M90t Gen 6 (12YS) |
| Memory ex works | 16GB (1x16GB) |
| Maximum memory | 256GB / 128GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 4 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 12YS000YBL, 12YS000YCR, 12YS000YEE, 12YS000YEU, 12YS000YFN, 12YS000YFR, 12YS000YGE, 12YS000YHX, 12YS000YIX, 12YS000YIX, 12YS000YIX, 12YS000YMB, 12YS000YMD, 12YS000YMF, 12YS000YMG, 12YS000YMH, 12YS000YML, 12YS000YMS, 12YS000YMS, 12YS000YMX, 12YS000YMZ, 12YS000YMZ, 12YS000YNX, 12YS000YPB, 12YS000YPG, 12YS000YPG, 12YS000YRI, 12YS000YSP, 12YS000YTR, 12YS000YZY, 12YS0010BL, 12YS0010CR, 12YS0010EE, 12YS0010EU, 12YS0010FN, 12YS0010FR, 12YS0010GE, 12YS0010HX, 12YS0010IX, 12YS0010IX, 12YS0010IX, 12YS0010MB, 12YS0010MD, 12YS0010MF, 12YS0010MG, 12YS0010MH, 12YS0010ML, 12YS0010MS, 12YS0010MS, 12YS0010MX, 12YS0010MZ, 12YS0010MZ, 12YS0010NX, 12YS0010PB, 12YS0010PG, 12YS0010PG, 12YS0010RI, 12YS0010SP, 12YS0010TR, 12YS0010ZY, etc.
|
Order info
| Item number | SP587348 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169601004 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M90t Gen 6 (12YS) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M90t Gen 6 (12YS)
Login