Memory for laptop Lenovo ThinkPad T14 Gen 5 (AMD) (21MC)
Expand the memory of your Lenovo ThinkPad T14 Gen 5 (AMD) (21MC) by 32GB. The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad T14 series |
| Device name | ThinkPad T14 Gen 5 (AMD) (21MC) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB / 32GB / 64GB |
| Maximum memory | 128GB / 64GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 21MC0000FR, 21MC0000GB, 21MC0000GE, 21MC0000IW, 21MC0000IX, 21MC0000MB, 21MC0000MD, 21MC0000MH, 21MC0000ML, 21MC0000MS, 21MC0000MX, 21MC0000MZ, 21MC0000PG, 21MC0000SP, 21MC0000UK, 21MC0001BM, 21MC0001CK, 21MC0001CX, 21MC0001CY, 21MC0001EE, 21MC0001FR, 21MC0001GB, 21MC0001GE, 21MC0001GM, 21MC0001HV, 21MC0001IW, 21MC0001IX, 21MC0001MB, 21MC0001MD, 21MC0001MH, 21MC0001ML, 21MC0001MS, 21MC0001MX, 21MC0001MZ, 21MC0001PB, 21MC0001PG, 21MC0001RI, 21MC0001SC, 21MC0001SP, 21MC0001TX, 21MC0001UK, 21MC0002BM, 21MC0002CK, 21MC0002CX, 21MC0002CY, 21MC0002EE, 21MC0002FR, 21MC0002GB, 21MC0002GE, 21MC0002GM, 21MC0005GB, 21MC0005GE, 21MC0005GM, 21MC0005HV, 21MC0005IW, 21MC0005IX, 21MC0005MB, 21MC0005MD, 21MC0005MH, 21MC0005ML, 21MC0005MS, 21MC0005MX, 21MC0005MZ, 21MC0005PB, 21MC0005PG, 21MC0005RI, 21MC0005SC, 21MC0005SP, 21MC0005TX, 21MC0005UK, 21MC0006BM, 21MC0006CK, 21MC0006CX, 21MC0006CY, 21MC0006EE, 21MC0006FR, 21MC0006GB, 21MC0006GE, 21MC0006GM, 21MC0006HV, 21MC0006IW, 21MC0006IX, 21MC0006MB, 21MC0006MD, 21MC0006MH, 21MC0006ML, 21MC0006MS, 21MC0006MX, 21MC0006MZ, 21MC0006PB, 21MC0006PG, 21MC0006RI, 21MC0006SC, 21MC0006SP, 21MC0006TX, 21MC0006UK, 21MC0007BM, 21MC0007CK, 21MC0007CX, 21MC0007CY, etc.
|
Order info
| Item number | SP544591 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169124909 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad T14 Gen 5 (AMD) (21MC) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad T14 Gen 5 (AMD) (21MC)
Login