Memory for desktop Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 FRK MTR (12WJ)
The memory increases the RAM memory of Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 FRK MTR (12WJ) by 32GB. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This computer memory was tested by us for Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 FRK MTR (12WJ). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in ThinkSmart Core Gen 2 FRK MTR (12WJ).
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkSmart Core |
| Device series | ThinkSmart Core Gen 2 series |
| Device name | ThinkSmart Core Gen 2 FRK MTR (12WJ) |
| Memory ex works | 16GB (2x8GB) |
| Maximum memory | 96GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 12WJ0003BL, 12WJ0003CR, 12WJ0003EU, 12WJ0003FN, 12WJ0003FR, 12WJ0003GE, 12WJ0003HX, 12WJ0003IX, 12WJ0003IX, 12WJ0003IX, 12WJ0003MB, 12WJ0003MD, 12WJ0003MF, 12WJ0003MG, 12WJ0003ML, 12WJ0003MS, 12WJ0003MS, 12WJ0003NX, 12WJ0003PB, 12WJ0003PG, 12WJ0003PG, 12WJ0003RI, 12WJ0003SP, 12WJ0003ZY, 12WJ0008BL, 12WJ0008CR, 12WJ0008EU, 12WJ0008FN, 12WJ0008FR, 12WJ0008GE, 12WJ0008HX, 12WJ0008IX, 12WJ0008IX, 12WJ0008IX, 12WJ0008MB, 12WJ0008MD, 12WJ0008MF, 12WJ0008MG, 12WJ0008ML, 12WJ0008MS, 12WJ0008MS, 12WJ0008NX, 12WJ0008PB, 12WJ0008PG, 12WJ0008PG, 12WJ0008RI, 12WJ0008SP, 12WJ0008ZY, etc.
|
Order info
| Item number | SP577448 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169487431 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 FRK MTR (12WJ) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 FRK MTR (12WJ)
Login