Computer memory Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 FRK MTR (12WK)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 FRK MTR (12WK) by 32GB. The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkSmart Core |
| Device series | ThinkSmart Core Gen 2 series |
| Device name | ThinkSmart Core Gen 2 FRK MTR (12WK) |
| Memory ex works | 16GB (2x8GB) |
| Maximum memory | 96GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 12WK0000BL, 12WK0000CR, 12WK0000EU, 12WK0000FN, 12WK0000FR, 12WK0000GE, 12WK0000HX, 12WK0000IX, 12WK0000IX, 12WK0000IX, 12WK0000MB, 12WK0000MD, 12WK0000MF, 12WK0000MG, 12WK0000ML, 12WK0000MS, 12WK0000MS, 12WK0000NX, 12WK0000PB, 12WK0000PG, 12WK0000PG, 12WK0000RI, 12WK0000SP, 12WK0000ZY, 12WK0009BL, 12WK0009CR, 12WK0009EU, 12WK0009FN, 12WK0009FR, 12WK0009GE, 12WK0009HX, 12WK0009IX, 12WK0009IX, 12WK0009IX, 12WK0009MB, 12WK0009MD, 12WK0009MF, 12WK0009MG, 12WK0009ML, 12WK0009MS, 12WK0009MS, 12WK0009NX, 12WK0009PB, 12WK0009PG, 12WK0009PG, 12WK0009RI, 12WK0009SP, 12WK0009ZY, etc.
|
Order info
| Item number | SP577452 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169487448 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 FRK MTR (12WK) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 FRK MTR (12WK)
Login