Computer memory TerraMaster F4-424 Pro
32GB memory for TerraMaster F4-424 Pro. The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | TerraMaster |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | TerraMaster storage/NAS |
| Device series | storage/NAS F4 series |
| Device name | F4-424 Pro |
| Manufacturer Reference No. | A-SRAMD5-32G |
| Memory ex works | 16GB (1x16GB) |
| Maximum memory | 32GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP576052 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169471317 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with TerraMaster F4-424 Pro |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about TerraMaster F4-424 Pro
Login