Memory for storage/NAS TerraMaster F6-424
32GB memory for TerraMaster F6-424. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This memory is 100% compatible to TerraMaster F6-424.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | TerraMaster |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | TerraMaster storage/NAS |
| Device series | storage/NAS F6 series |
| Device name | F6-424 |
| Manufacturer Reference No. | A-SRAMD5-32G |
| Memory ex works | 8GB (1x8GB) |
| Maximum memory | 32GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP560020 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169297214 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with TerraMaster F6-424 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about TerraMaster F6-424
Login