Computer memory Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 FRK Zoom (12WL)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 FRK Zoom (12WL) by 48GB. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 48GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkSmart Core |
| Device series | ThinkSmart Core Gen 2 series |
| Device name | ThinkSmart Core Gen 2 FRK Zoom (12WL) |
| Memory ex works | 32GB (2x16GB) |
| Maximum memory | 96GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 12WL0002BL, 12WL0002CR, 12WL0002EU, 12WL0002FN, 12WL0002FR, 12WL0002GE, 12WL0002HX, 12WL0002IX, 12WL0002IX, 12WL0002IX, 12WL0002MB, 12WL0002MD, 12WL0002MF, 12WL0002MG, 12WL0002ML, 12WL0002MS, 12WL0002MS, 12WL0002MZ, 12WL0002MZ, 12WL0002NX, 12WL0002PB, 12WL0002PG, 12WL0002PG, 12WL0002RI, 12WL0002SP, 12WL0002ZY, etc.
|
Order info
| Item number | SP579043 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169505173 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 FRK Zoom (12WL) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 FRK Zoom (12WL)
Login