Computer memory Lenovo ThinkSmart Core Gen 2+CTRL MTR (12WB)
48GB memory for Lenovo ThinkSmart Core Gen 2+CTRL MTR (12WB). The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. This computer memory was tested by us for Lenovo ThinkSmart Core Gen 2+CTRL MTR (12WB). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in ThinkSmart Core Gen 2+CTRL MTR (12WB).
Computer memory - info
| Memory size | 48GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkSmart Core |
| Device series | ThinkSmart Core Gen 2 series |
| Device name | ThinkSmart Core Gen 2+CTRL MTR (12WB) |
| Memory ex works | 16GB (2x8GB) |
| Maximum memory | 96GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 12WB0000BL, 12WB0000CR, 12WB0000EU, 12WB0000FN, 12WB0000FR, 12WB0000GE, 12WB0000HX, 12WB0000IX, 12WB0000IX, 12WB0000IX, 12WB0000MB, 12WB0000MD, 12WB0000MF, 12WB0000MG, 12WB0000ML, 12WB0000MS, 12WB0000MS, 12WB0000NX, 12WB0000PB, 12WB0000PG, 12WB0000PG, 12WB0000RI, 12WB0000SP, 12WB0000ZY, 12WB0008BL, 12WB0008CR, 12WB0008EU, 12WB0008FN, 12WB0008FR, 12WB0008GE, 12WB0008HX, 12WB0008IX, 12WB0008IX, 12WB0008IX, 12WB0008MB, 12WB0008MD, 12WB0008MF, 12WB0008MG, 12WB0008ML, 12WB0008MS, 12WB0008MS, 12WB0008NX, 12WB0008PB, 12WB0008PG, 12WB0008PG, 12WB0008RI, 12WB0008SP, 12WB0008ZY, etc.
|
Order info
| Item number | SP577437 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169487325 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkSmart Core Gen 2+CTRL MTR (12WB) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkSmart Core Gen 2+CTRL MTR (12WB)
Login