Computer memory Lenovo ThinkSmart Core Gen 2+IPCTRL MTR (12WF)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkSmart Core Gen 2+IPCTRL MTR (12WF) by 48GB. The memory has 262 Pin SO DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 48GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkSmart Core |
| Device series | ThinkSmart Core Gen 2 series |
| Device name | ThinkSmart Core Gen 2+IPCTRL MTR (12WF) |
| Memory ex works | 16GB (2x8GB) |
| Maximum memory | 96GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 12WF0000BL, 12WF0000CR, 12WF0000EU, 12WF0000FN, 12WF0000FR, 12WF0000GE, 12WF0000HX, 12WF0000IX, 12WF0000IX, 12WF0000IX, 12WF0000MB, 12WF0000MD, 12WF0000MF, 12WF0000MG, 12WF0000ML, 12WF0000MS, 12WF0000MS, 12WF0000NX, 12WF0000PB, 12WF0000PG, 12WF0000PG, 12WF0000RI, 12WF0000SP, 12WF0000ZY, 12WF0008BL, 12WF0008CR, 12WF0008EU, 12WF0008FN, 12WF0008FR, 12WF0008GE, 12WF0008HX, 12WF0008IX, 12WF0008IX, 12WF0008IX, 12WF0008MB, 12WF0008MD, 12WF0008MF, 12WF0008MG, 12WF0008ML, 12WF0008MS, 12WF0008MS, 12WF0008NX, 12WF0008PB, 12WF0008PG, 12WF0008PG, 12WF0008RI, 12WF0008SP, 12WF0008ZY, etc.
|
Order info
| Item number | SP577445 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169487349 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkSmart Core Gen 2+IPCTRL MTR (12WF) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkSmart Core Gen 2+IPCTRL MTR (12WF)
Login